ראיון עם ערן אדרי - בוגר האוניברסיטה, מהנדס, איש שיווק, ספורטאי ואיש משפחה

February 1, 2018

הפעם רצינו להביא לכם את סיפורו של איש אשכולות. הוא הצטיין בלימודים, התקדם בעבודה, קנה דירה, הקים משפחה ומוביל את הקבוצה שלו לניצחון מדי שבוע. קבלו אותו - ערן אדרי.

 

ערן, ספר לנו משהו על עצמך

ע: אני ערן, אני בן 32, במקור מיבנה, כרגע גר בצור יצחק (החל מאתמול), שחקן כדורסל, חובב כל ספורט אפשרי שיש בו כדור, נשוי לטליה ואבא לאמיליה ואוולין – בנות שבועיים.

 

"המון המון מזל טוב!!!"

 

ע: כן, זה הרבה דברים חדשים במכה, אנחנו בתקופה מאוד מרגשת ועמוסה, בין מוצצים, החתלות, שיפוצים ומעבר.

 

אנחנו מתעניינים בסיפור של בוגרים שלנו שהמשיכו מהלימודים לעבודה בתחומים חדשניים. אז מה בעצם למדת בתואר ראשון?

ע: ניהול מערכות מידע

 

איך הגעת לזה ולמה דווקא בבן-גוריון?

ע: התלבטתי מאוד מה ללמוד. את יודעת כל אחד, בתואר ראשון, יש לו את ההתלבטות הזו בין רופא לאדריכל לאיש מחשבים ולא יודעים מה רוצים לעשות. אז הייתי שם. נרשמתי והתקבלתי לאדריכלות באוניברסיטת תל-אביב, להנדסה אזרחית בטכניון ולמדעי המחשב בבן-גוריון. ואז החבר הכי טוב שלי מיבנה התקבל למדעי המחשב בבאר-שבע וממש רצינו ללמוד ביחד, וזה די עזר לי לקבל את ההחלטה. בדיעבד, לא שיקול כל כך טוב להחלטה מה אני הולך לעשות בחיים, אבל הלכתי על זה *צוחק*.

 

פחות הסתדרתי בתואר הזה ואחרי שנה במדעי המחשב החלטתי שזה לא בשבילי - יותר מדי מתמטיקה, פחות מדי מחשבים. אז חיפשתי מה אני יכול להמשיך בבן-גוריון כי מאוד אהבתי את האווירה הסטודנטיאלית, הקולג'ית. כל עניין הספורט, היציאות בערבים, המגורים עם חברים, זה מאוד משך אותי. אחרי השנה במדעי המחשב, רציתי להישאר בבן-גוריון וללמוד תואר שקשור ויעניין אותי.מערכות מידע זה מה שמצאתי לנכון להמשיך בו. היה לי הרבה יותר טוב שם, זרם לי וסיימתי אפילו בהצטיינות יתרה.

 

ואז המשכת למנהל עסקים

ע: רציתי לעשות כמה שיותר מהר את התואר השני לפני שאני מקים משפחה ואז כבר לא יהיה לי זמן ללכת ללימודים. החלטתי ללכת לעבוד שנה-שנתיים ומראש ידעתי שאני ארצה לעשות MBA כדי שאוכל להתקדם למשרות ניהוליות בהמשך.

 

במה אתה עובד עכשיו?

ע: עכשיו אני ב-Payoneer, התחלתי שם בתורDBA  (מנהל בסיסי נתונים) ישר אחרי התואר, שזה מאוד קשור למה שלמדתי ואחרי 4 שנים בתפקיד עברתי להיות מנהל תפעול שיווק ומכירות. שזה אומר שכל הנושא של יצירת לידים (leads) למערך המכירות שלנו נמצא באחריות שלי.כלומר, אני אחראי על העברת כל הלידים שמגיעים מכל המערכים השיווקיים – פורומים, אירועים, פרסומים בפייסבוק וכו', לאנשי המכירות שלנו ולפזר אותם בין המדינות השונות שאנחנו אחראיים עליהן.

 

תספר לנו קצת על החברה

ע: Payoneer הוקמה ב2005 בתור חברה שהמטרה הראשונה הייתה לתת לילדים אמריקאים בתגלית דרך לקבל כסף מההורים שלהם. זה נעשה באמצעות כרטיסי debit card שההורים היו ממלאים והילדים יכלו, פה בארץ, להשתמש בהם.

 

זו חברה ישראלית?

ע: חברה אמריקאית, שהיזם שלה ישראלי – יובל טל. מרכז הפיתוח שלה הוא פה בארץ, בפתח תקווה והוא מונה כ800 איש; סה"כ בעולם יש יותר מ1000 איש בחברה. יש לה משרדים בכל העולם, הרבה באסיה (סין, יפן וקוריאה), אבל גם בארה"ב ובאירופה. תחום העיסוק של החברה השתנה מזמן, הוא הרבה מעבר ל"תגלית" והיום אנחנו חברה שמתעסקת בהעברת תשלומים בינלאומיים. לדוגמה, אם חברה כמו AirBNB רוצה לשלם לבעלי הדירות שלהם, אז במקום להתעסק בהעברות בנקאיות לכל בעל דירה, הן מעבירות את הכסף בBulk אלינו ואנחנו מפזרים אותו בין הלקוחות שלה. בצורה שהיא גם יותר מהירה וגם יותר זולה מבנקים.

 

האם Payoneer כיכבה בצרות בהייטק?

ע: אני חושב שפעם נגמרו לנו הקרואסונים ב6 בערב, אז כן, לגמרי.

 

הדברים שלמדת בתואר הראשון והשני רלוונטיים לדברים שאתה עושה בעבודה? זה משהו יישומי?

ע: בתפקיד הקודם שלי כמנהל בסיסי נתונים, שהיה תפקיד שהוא מאוד טכני ומקצועי (ממש סוג של מפתח בשפת SQL), כל מה שלמדתי בSQL, החשיבה הלוגית וה"תכנותית" מאוד עזרו לי. היום, בתחום השיווק האוטומטי, כל התפיסות השיווקיות שלמדתי בMBA (עשיתי את ההתמחות בשיווק) זה משהו שאני מכניס בכל מה שאני עושה, זה מביא אותי לביצוע התפקיד בצורה קצת יותר מושכלת ומודעת – איך לחשוב אסטרטגית.

 

בוא נדבר על ליגת הכדורסל, ספר לנו על הקבוצה שלכם.

ע: אנחנו משתתפים ב"ליגה למקומות עבודה", נמצאים בה כל החברות בארץ. למשל, המשחק הבא שלנו הוא נגד "שופרסל". למשחק הזה אנחנו הולכים לעשות promotion מאוד גדול, נביא אוהדים באוטובוסים, יהיו בירות, הולכת להיות ממש חגיגה; כי זה המשחק העשירי והאחרון לעונה ואחריו יתחילו הplay-off שמיועד ל4 הקבוצות המובילות, שבסופו תיקבע האלופה.

 

אתם בplay-offs?

ע: כן, המובילים.

 

 

 

יצא לכם לנצח את האליפות?

ע: שנה שעברה לקחנו אליפות. בכל ספורט שהוא מתחילים בליגה נמוכה ואז עולים במדרג. התחלנו בליגה הכי נמוכה, בתור קבוצה חדשה, לקחנו אליפות ועלינו ליגה; עכשיו אנחנו ברמה אחרת. וגם פה אנחנו במקום ראשון, עם 9 ניצחונות מתוך 9 משחקים!

 

 

מתי הצטרפת לקבוצה?

ע: אני הקמתי את הקבוצה. הקבוצה היא פרויקט שלי שמאוד חשוב לי וזו אחת הסיבות שאני אוהב לעבוד בPayoneer. התחלתי את זה ממש כמה חודשים אחרי שהצטרפתי לחברה. זה התחיל מזה שהייתי שולח הודעות לכל החבר'ה "מי רוצה לשחק כדורסל במגרש שליד הבניין?". משם ועד היום, הפכנו לקבוצה שמשתתפת בליגה למקומות עבודה, עם תקציב שנתי בחברה, משחקים כל שבוע, קהל, עמוד פייסבוק, איש שיווק ייעודי לקבוצה, מעצב שעושה את כל הבאנרים והפוסטרים למשחקים, אנשי סטטיסטיקה ועוד המון תפקידים.

 

מה התפקיד שלך?

ע: אני מנהל הקבוצה, המאמן ושחקן.

 

באיזו עמדה?

ע: בעמדת הרכז, למרות שאני 2 מטר וזה לא אופייני להיות הרכז בגובה 2 מטר, זה פשוט התפקיד שאני הכי אוהב, אז נתתי למישהו אחר להיות הגבוה של הקבוצה.

 

אוקיי, ועכשיו 5 השאלות החשובות באמת שכולנו רוצים לדעת...

1. אתה חדש בקופסת הצבעים, איזה צבע אתה?

ע: טורקיז!

זה הצבע של הקבוצה שלכם?

ע: לא, הצבע של הקבוצה הוא כתום כמו הצבע של החברה. אבל אני יותר טורקיז. העיניים שלי כחולות, אני אוהב חולצות בצבע טורקיז, אז טורקיז it is.

 

2. מי מנצח, באטמן או ספיידרמן?

ע: לדעתי, למרות שזה נגד האינטואיציה כי אין לו באמת כוחות על, אני אומר באטמן.

אז follow-up question, מארוול או DC?

ע: ממממ למרות שאני סותר את עצמי – מארוול.

 

3. אתה יוצא מהבית ומוצא כרטיס לוטו שזוכה ב10 מיליון שקלים, מה אתה עושה?

ע: מאוד מבסוט. קודם כל דואג לכל הדברים הטכניים: משכנתאות, דירות, לעזור למשפחה ולמי שצריך. אחר כך מתפטר, פותח עסק כיפי, נהנה מהחיים ומטייל מלא.

 

4. פינגווין נכנס בדלת משרדך עם סומבררו על הראש, מה הוא אומר ומה הוא עושה שם?

ע: תופתעו, אבל זה בדיוק מה שקרה היום. הוא נכנס ואמר “Go Payoneer Penguins!”. הוא בא לעודד אותנו במשחק נגד שופרסל. זה הקמע שלנו, הוא עובר בכל החברה, מחלק כרטיסים למשחק ועושה בלאגנים.

 

אוקיי, לא ציפינו לתשובה הזו

 

5. ולבסוף, מה אתה רוצה להיות כשתהייה גדול?

ע: רוצה להיות אבא טוב למשפחה שלי, זה הכל.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts
Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

972-8-6479801 | 972-8-6479840

BengisC@som.bgu.ac.il

Ben-Gurion Blvd. 1, P.O. 653, Beer-Sheva, 8410501

Israel

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon