חדשנות בעולם האמיתי

איך עוברים מאקדמיה להייטק? איך זה מרגיש לעבוד על מוצרים חדשניים? האם גם אני יכול? בכתבה הבאה נציג לכם 3 סיפורים של בוגרים שלנו שמספרים איך הם עשו את זה.

מיה חטקביץ', בוגרת MBA, מנהלת פרוייקטים

הגעתי לראיון בחברת One Hour Translation לתפקיד שיווק בכלל; בתור בוגרת הפקולטה לניהול השלמתי עם העובדה שכנראה שלעולם לא יהיה לי סיבוס.

בראיון, שהתקיים באנגלית, עניתי (במיומנות רבה :) ) על מגוון חידות. כגון: אדם עיוור ניצב מול 4 כדורי תרופה (2 שחורים ו2 לבנים), על מנת לשרוד, עליו לקחת בדיוק כדור אחד שחור וכדור אחד לבן – כיצד יבטיח את הישרדותו?

כנראה שהצלחתי להרשים יותר משציפיתי, היות והציעו לי תפקיד במחלקת המו"פ – מנהלת מוצר. מנהל מוצר, הוא החוליה המקשרת, זה שמדבר גם "הנדסית" וגם יודע שהלקוח תמיד צודק. הייתי צריכה ללמוד מונחים מעולמות שטרם נתקלתי בהם, מהי סביבת agile מיהו הSCRUM master וכיצד מנהלים טיקטים בJIRA. למדתי להבין מה הלקוחות רוצים, לתעדף, לפרק את הרצונות לסדרה של פעולות טכניות שצריכות להתבצע ולמצוא את האדם המתאים למשימה.

אז מה לדעתי דרוש בשביל להיות מנהל מוצר טוב?

  • ראיה אסטרטגית רחבה

  • יכולת תיעדוף

  • קישורים חברתיים

  • אוטו-דידקטיות

מה לא דרוש בשביל להיות מנהל מוצר טוב? תואר בהנדסה, מסתבר.

אורן אפרים, בוגר הנדסת תוכנה, מפתח Full Stack בחברת Time to know.

כשהחלטתי להתחיל את לימודי האקדמיים שני דברים היו ברורים לי, איפה ומה אלמד. בחרתי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בזכות האווירה הסטודנטיאלית הייחודית שבה, ובחרתי בהנדסה תוכנה כי מאז שאני זוכר את עצמי תמיד אהבתי לתכנת.

את העבודה הראשונה שלי בתחום ההייטק מצאתי בשנה השלישית ללימודי ביריד התעסוקה של האוניברסיטה. הגעתי יחד עם עוד המון סטודנטים לדוכנים נרשמתי אצל מספר נציגות משאבי אנוש ואצל חלק השארתי קורות חיים. כעבור זמן קצר זימנו אותי לראיון בחברת צ'ק פוינט.

לאחר מבחן ממוחשב , ראיון מקצועי ועוד ראיון hr מצאתי את עצמי במגדלי עזריאלי כעובד מן המניין בחברה בתפקיד Security Analyst . היכולת ללמוד לבד ומהר והיכולת להבין את התמונה הגדולה בניהול פרויקט תוכנה, יכולות שרכשתי במהלך הלימודים, עזרו לי להתקדם בחברה ולעבור למשרת פיתוח FULLSTACK במהירות. היום, אני מפתח FULLSTACK בחברת Time to Know חברה מתחום ה EdTech המציעה פתרונות טכנולוגים ללמידה מרחוק.

המעבר מעולם הסייבר לעולם החינוך והשינוי בטכנולוגיות, שפות התכנות וסביבות העבודה, אומנם היה מאתגר אבל כל בוגר של בן-גוריון שנזרק למים יודע לפחות לצוף ואפילו לחתור במהירות חזרה לחוף.

דנית זוניס, בוגרת MBA, אשת שיווק

האמת? אני התחלתי את המסע שלי באקדמיה בטכניון במסלול ללימודי הנדסה חקלאית. מהר מאוד הבנתי שלמרות ש"מספרים" זה מה שבא לי בקלות, המסלול הזה רחוק מלהתאים לי. החלטתי ללכת אחרי חלום ישן ולפנות ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון. האווירה הסטודנטיאלית המפורסמת, כמו גם העובדה שזול יחסית לגור בבאר שבע, משכו אותי מאוד.

לאחר סיום התואר הראשון הבנתי לצערי שאני לא רוצה להמשיך במסלול הזה והרגשתי שאני מאוד נמשכת לעולם השיווק. נרשמתי לתואר במנהל עסקים ולקחתי כמה שיותר קורסים בתחום. להפתעתי, הקורסים היו עדכניים ובאמת תואמים למה שקורה בתעשייה. תוך כדי הלימודים חיפשתי עבודה דרך קבוצות פייסבוק שונות ונתקלתי במודעה של חברת woo.io, סטארטאפ מתחום הגיוס הטכנולוגי. שלחתי קורות חיים וכעבור מספר ימים חזרה אליי בחורה מקסימה שסיפרה לי שהחברה היא כרגע סטארטאפ שנמצא במאיץ של מייקרוסופט והם מגייסים שתי עובדות ראשונות. הגעתי לראיון בהרצליה פיתוח, ולאחר שעברתי אותו בהצלחה נמסר לי שהמנכ"ל יפגוש אותי מיד. הראיון עם המנכ"ל היה מאוד לבבי ומזמין ולשמחתי, לאחריו התקבלתי לעבודה בצוות השיווק החדש של החברה. מאז, החברה גדלה מאוד ואף קיבלה מספר סבבי השקעות. צוות השיווק גדל גם הוא ואיתו הניסיון שלי ואהבה שלי לתפקיד.

עבדתי בחברה שנתיים ובמהלך התקופה הזו רכשתי ניסיון רב בתחומים רבים בעולם השיווק. בנוסף, זכיתי לעבוד בסביבה שכל הזמן מחדשת ומחפשת את הדבר הגדול הבא. נהניתי מכל רגע ולמדתי שעולם ההייטק שייך לכולנו.

#Innovation #HiTech #Startup #BGU #BenGurionUniversityoftheNegev #BengisCenter

Featured Posts
Recent Posts